7+1 nej událostí týdne

8.8.2018   Týdeník Nové Svitavsko   str. 3   Zpravodajství z okresu   (ik)

Dárek pro Tomáše Halíka

Osmnáct let kázání profesora Tomáše Halíka v Litomyšli připomíná nová kniha. Tu v malém nákladu třiceti kusů vydalo město a Smetanova Litomyšl.

Continue Reading

HUDBA V ČECHÁCH

7.8.2018   Hudební rozhledy   str. 34   Zprávy z domova

Letošní jubilejní 60. ročník hudebního festivalu Smetanova Litomyšl navštívil rekordní počet diváků. Na 24 dnů přehlídky se prodalo přibližně 29.000 vstupenek. Žádný koncert nebylo nutné kvůli počasí zrušit, průměrná návštěvnost dosáhla asi 98 procent. Doprovodný program se konal v Klášterních zahradách, bezplatné byly i další pořady, například Svatocecilská mše Charlese Gounoda v piaristickém chrámu nebo projekce předpremiéry televizní opery Čím lidé žijí, kterou napsal Bohuslav Martinů počátkem 50. let v Americe.

Continue Reading

Smetanova Litomyšl

7.8.2018   Hudební rozhledy   str. 16   Festivalové koncerty   Helena Havlíková   

Pár slov úvodem. I když se to v posledních letech u nás festivaly doslova hemží, Smetanova Litomyšl si mezi nimi zachovává výlučné postavení. Zdaleka nejen svou historií, která sahá až do roku 1946 (s přerušením v roce 1947 a v letech 1966-1973) a řadí ho k druhému nejstaršímu hudebnímu festivalu v ČR hned po Pražském jaru.

Continue Reading

Město vydalo knihu Halíkových kázání

6.8.2018   Mladá fronta DNES   str. 13   Kraj Pardubický   (dp)

Osmnáct let kázání profesora Tomáše Halíka v Litomyšli připomíná nová kniha. Tu v omezeném nákladu vydalo v červnu město a Smetanova Litomyšl. V publikaci s názvem „Tomáš Halík v Litomyšli 2000–2018“ je vytištěno pět obsáhlých kázání, která známý český teolog pronesl při slavnostních mších v rámci Smetanovy Litomyšle. Její součástí jsou i historické fotografie.

Continue Reading