Ubytování a stravování

Litomyšl má co nabídnout, ale rezervujte si ubytování raději včas.

Ubytování

Ubytovat se v Litomyšli je důležité, samozřejmě je vždy příjemnější po skončení koncertu moci ještě posedět u sklenky dobrého vína, než zklidněné nervy znovu jitřit noční jízdou domů.

Kapacita lůžek (i když se rok od roku zvyšuje) není neomezená, proto s rezervací neotálejte. Seznam ubytovacích zařízení najdete na www.litomysl.cz, obstarat vhodné ubytování vám pomůže informační centrum (tel., fax: 461 612 161, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Nepodařilo-li se vám získat vhodné ubytování, platí podobná rada jako u vstupenek: před festivalem se rezervace uvolňují, navíc každý rok těsně před festivalem nějaký penzion přibude, takže má cenu to dále zkoušet.

Přesto se ale může stát, že se vám nepodaří v Litomyšli ubytovat. Nic není ztraceno. Naštěstí je v blízkém okolí několik měst a obcí, které mohou svoji kapacitou přispět. Navíc se nemusíte starat ani o dopravu do Litomyšle. Oficiální partner Škoda Auto poskytne festivalu flotilu luxusních limuzín Superb pro přepravu umělců a také vzácných hostů, kterými můžete být právě vy, pokud se včas objednáte na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., prokážete se platnou vstupenkou a ubytovací kartou zařízení v okruhu do 20 km od Litomyšle.

Přehled ubytování v Litomyšli s recenzemi (TripAdvisor)

Přehled ubytování v Pardubickém kraji s recenzemi (TripAdvisor)

Stravování

Některé restaurace během konání festivalu poskytují mimořádné služby - sestavují speciální menu pro rychlé obsloužení před pořadem, prodlužují provozní dobu včetně kuchyně, aby návštěvníci Smetanovy Litomyšle mohli po skončení pořadu povečeřet či posedět u sklenky vína. Pokud ale chcete povečeřet v restauraci přímo ve festivalovém areálu s jistotou, že nezmeškáte svůj festivalový pořad, není nic snazšího, než si objednat slavnostní menu. O nabídce a způsobu objednání informujeme v článku Festivalové večeře.

Kompletní přehled stravování v Litomyšli

Kavárny, vinárny, bary, čajovny

Má pořad, na který jste si zakoupili vstupenku, přestávku? A chtěli byste se drobně občerstvit, než opět usednete do hlediště? Už nemusíte stát frontu na občerstvení. V kavárně El-lamino u fontány si můžete předem objednat stoleček s připraveným sektem a drobným snackem. Více informací v článku VIP přestávkové stolečky.

Něco na zub si můžete zakoupit také do malebného prostředí klášterních a zámeckých zahrad, které lákají k odpolednímu posezení na trávníku. Nechte si připravit piknikový košík! Možné je to přímo u stánku s občerstvením v Klášterních zahradách: více informací v článku Udělejte si piknik.