Vstupenkové balíčky zakoupíte už nyní

28.2.2019   Lidové noviny   str. 8   Příloha - Smetanova Litomyšl

1.3.2019   Mladá fronta DNES   str. 8   Příloha/Smetanova Litomyšl

Předprodej vstupenek na 61. ročník Smetanovy Litomyšle bude zahájen ve středu 6. března v 10.00 hodin. Už nyní je ale možné nakupovat vstupenkové balíčky, opravňující k návštěvě vždy tří po sobě jdoucích hlavních pořadů každého festivalového víkendu. Smetanova Litomyšl opět nabízí čtyři kombinace pořadů. V prodeji budou do 5. března.

První balíček obsahuje vstupenky na dny 14., 15. a 16. června a jeho zakoupením zhlédnete oratorium Antonína Dvořáka Svatá Ludmila, galakoncert slavné sopranistky Olgy Peretyatko a vyslechnete díla Smetany, Čajkovského, Musorgského a Borodina v podání Čajkovského orchestru Moskva. S druhým vstupenkovým balíčkem se můžete těšit na novou inscenaci opery Leoše Janáčka Příhody lišky Bystroušky (21. června), osvěžíte se operním Nápojem lásky Gaetana Donizettiho (22. června) a čeká vás i koncertní provedení Faustova prokletí Hectora Berlioze (23. června). V pořadí třetí balíček obsahuje zásadní dílo operní literatury 20. století Lady Macbeth Mcenského újezdu z pera Dmitrije D. Šostakoviče (28. června), tři tematické kontrastní jednoaktové opery Triptych Giacoma Pucciniho (29. června) a koncert Idy Kelarové s romskými zpěváčky Hej Romale! (30. června). Vstupenkový balíček číslo čtyři dává možnost navštívit operu Bedřicha Smetany Dalibor (5. července), volné pokračování mimořádně úspěšného pořadu Sólo pro 100 smyčců II. (6. července) a při Velkém finále – Musica Festiva se zaposlouchat do skladeb ke slavnostním příležitostem (7. července).

Vstupenkové balíčky i jednotlivé vstupenky je možné získat online na http://www.ticketportal.cz a http://www.smetanovalitomysl. cz, na všech prodejních místech Ticketportalu a telefonicky na čísle 461 616 070.