Úspěšná premiéra oratoria Mojžíš Sylvie Bodorové

Velkým úspěchem a potleskem stojícího publika ve vyprodaném prostoru zámku v Litomyšli skončila ve čtvrtek 3. července 2008 premiéra nově napsaného oratoria Mojžíš Sylvie Bodorové.
Skladatelka napsala toto dílo na objednávku Mezinárodního festivalu Smetanova Litomyšl k jeho 50. jubilejnímu ročníku. Po úspěšné premiéře Sylvie Bodorová řekla:
„Jsem moc ráda, že se premiéra Mojžíše tak vydařila. Organizátorům festivalu jsem za tuto velkou příležitost velmi vděčná a těší mne, že posluchači reagovali na moji hudbu tak spontánně. Výkony interpretů a všech těles byly výborné, to je pro nově uváděné dílo vždy velmi důležité. Přeji festivalu Smetanova Litomyšl a jeho organizátorům nejméně dalších padesát úspěšných ročníků, je to naprosto skvělý festival!"
Ve stejnou dobu, kdy probíhaly přípravy a zkoušky na provedení oratoria Mojžíš, uváděl v Německu sérii 13 provedení skladby Terezín Ghetto Requiem
Sylvie Bodorové barytonista Lars Grünwoldt /Německo/ spolu se Smyčcovým kvartetem Rimského Korsakova /Rusko/.
Sylvie Bodorové v současné době dokončuje Karlovarskou předehru pro symfonický orchestr na objednávku festivalu Dvořákův podzim v Karlových Varech, která zde bude uvedena 12. září 2008.
Tisková zpráva Arco Diva