APRÍL: Na Smetanovu Litomyšl v osobním akváriu

 

2. 4. 2021: Byl to samozřejmě apríl :-) Ale teď vážně: Smetanovu Litomyšl připravujeme! A už 6. 4. vám řekneme víc informací.

 


 

Národní festival představil unikátní způsob ochrany svých návštěvníků, díky kterému se bude moci na začátku léta odehrát. Na výrobě „Audientária” se budou podílet litomyšlské firmy.

 

Smetanova Litomyšl byla v minulém roce jedním z mála českých festivalů, který se uskutečnil v tradiční verzi s živými diváky. A pořadatelé se ani letos nehodlají vzdát. „Nic jsme nechtěli ponechat náhodě a přicházíme tak s řešením, které ochrání naše návštěvníky nejen před nákazou koronavirem, ale navíc i před deštěm,“ popisuje plány festivalu ředitelka komunikace Eva Piknová a pokračuje ve vysvětlování: „Na první pohled by se mohlo zdát, že našimi epidemiologickými konzultanty byli večerníčkoví kutilové, avšak opak je pravdou,” říká Piknová a oblečena do prototypu chystaného ochranného obleku pokračuje. „Audientárium umožňuje zhlédnout živé představení za dodržení všech bezpečnostních opatření. Každý z našich návštěvníků ho dostane hned u vstupní brány. Ač budeme muset mírně snížit kapacity, hlediště upravíme tak, aby jednotlivá sedadla poskytovala veškerý komfort,” popisuje Piknová. Při příchodu na místo se konstrukce zaklapne do připraveného mechanismu a posluchač tak ze svého sedadla vytvoří jakousi lanovkovou kabinku. Se skvělým výhledem, oddělenou od ostatních, vyhřívanou a navíc krytou před povětrnostními vlivy. Perfektní a zároveň bezpečnou propustnost zvuku a vzduchu zajistí nanomembrána umístěná na bocích této šikovné pomůcky.

K výrobě využili litomyšlští svých zdrojů. Poslouží jim sklovláknitý materiál velmi podobný laminátu, který se v Litomyšli tradičně vyráběl. „S realizacemi ochranných buněk máme nyní velké zkušenosti. Naši klienti si podobné prvky ve velkém instalují do svých showroomů,” popisuje zdroj, který si přál zůstat v anonymitě. V průmyslové zóně Litomyšle sídlí také tiskárna H.R.G., která v minulém roce přišla na trh s antimikrobiálními tiskovými laky. Každé z Audientárií tedy potáhne speciální průhlednou samolepkou, která zničí jakýkoliv virový či bakteriální kontaminant ihned po kontaktu s povrchem. Zaručí tak absolutní bezinfekčnost i po opakovaném použití.

V následujících dnech hodlá festival začít s odtajňováním svého programu a připravit příznivce hned na dva možné termíny konání. Již nyní tak můžeme říci, že se Smetanova Litomyšl i v letošním roce opravdu uskuteční.

 


Vizualizace: wwworks

 

Audientarium   Vizualizace