Smetanova Litomyšl se nevzdává. Kompletně mění program, ale bude!

 

muzaV důsledku restriktivních opatření proti šíření koronavirové nákazy je nucena řada pořadatelů rušit letošní kulturní akce. 62. ročník Národního festivalu Smetanova Litomyšl se však konat bude. Pořadatelé jeho podobu upravili tak, aby se mohl konat i za aktuálních podmínek, které naopak využijí k vytvoření mimořádného, jindy jen těžko opakovatelného formátu. Nově bude program tvořit cyklus exklusivních komorních koncertů ve výjimečných prostorách a pro malý počet diváků, interprety budou špičkoví čeští umělci. Festival se bude konat v termínu od 2. do 12. července 2020 a závěrečné tradiční Velké finále se uskuteční až na podzim. Původní program se ruší a držitelům zakoupených vstupenek bude vráceno vstupné.

Ukazuje se, jak příhodně bylo zvoleno ročníkové téma MÚZA NADĚJE. Nová podoba festivalu je symbolem naděje, že lze každou překážku překonat. Je nadějí na lepší časy, ale také novou nadějí pro české hudebníky, kteří se budou moci po dlouhé době vrátit na pódium a znovu rozdávat radost posluchačům. Je nadějí i pro samotný festival, aby situaci ekonomicky ustál a zůstala zachována jeho kontinuita.

Zahajovací koncert ve čtvrtek 2. července bude v přímém přenosu vysílat Česká televize. Ukáže dějiště festivalu – nádherný litomyšlský zámek v jeho přirozené kráse, bez jinak nezbytné konstrukce jeviště a tribuny. Využije nejen zámecké nádvoří, ale i arkády, unikátní divadélko a další interiéry. Především tam se ostatně uskuteční i následující každodenní festivalové koncerty se sólisty a komorními ansámbly. Pořady ale budou i v litomyšlských chrámech, kde si omezený počet návštěvníků užije míst jen s dokonalým poslechem a výhledem.

Program bude zveřejněn 8. června, vstupenky se začnou prodávat ve středu 10. června. Zážitek účasti na koncertech bude mít opravdu jen hrstka diváků. Na počátku půjde do prodeje necelých 50 vstupenek na pořad, pokud se bude postupně zvyšovat povolený počet shromážděných osob, proběhnou další vlny předprodeje.

------- 

Informace o vracení vstupného

Pro vracení vstupného platí podmínky stanovené provozovatelem prodejního portálu Ticketportal.cz. Vzhledem k mimořádné situaci se mohou lišit od standardní podoby a průběžně se i upravují. Aktuální informace jsou vždy ZDE.

 

Vstupenky zakoupené u prodejce (předem rezervované nebo bez rezervace)

Nárok na vrácení vstupného je třeba předložením originálu vstupenky uplatnit výhradně v místě nákupu, vstupné vrací ten prodejce, jemuž byla provedena úhrada vstupenek (hotově, kartou přes terminál). Vstupenky není možno vrátit na jiném prodejním místě! V případě zrušeného prodejního místa vrací platbu centrální kancelář Ticketportal (IRSnet CZ s.r.o., Politických vězňů 15, Praha 1), kam je vstupenky třeba fyzicky doručit.

 

Vstupenky zakoupené v předprodejní kanceláři Smetanovy Litomyšle (Festivalové centrum)

V předprodejní kanceláři Smetanovy Litomyšle lze vrátit výhradně vstupenky tam zakoupené.

 

Vstupenky zaplacené elektronicky po internetu

Vstupné uhrazené elektronicky (převodem z účtu, kartou přes platební bránu) se vrací návratovou transakcí automaticky na tentýž účet, z něhož bylo zaplaceno. To platí pro vstupenky doma vytištěné (HOMEticket) i pro vstupenky elektronicky zaplacené a následně vyzvednuté v prodejním místě. O navrácení platby není nutné žádat! Vracet se začne od 15. května, je však třeba zachovat trpělivost, vzhledem k mimořádné situaci a množství operací může vracení probíhat i více dnů.

 

Vstupenky uhrazené převodním příkazem na fakturu

V případě vstupenek zakoupených v síti Ticketportal je třeba fakturu spolu s oskenovanými vstupenkami zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
V případě vstupenek zakoupených přes předprodejní kancelář Smetanovy Litomyšle je třeba fakturu spolu s oskenovanými vstupenkami zaslat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Vstupenky zakoupené na dobírku

Předprodejní kancelář Smetanovy Litomyšle bude kupující sama kontaktovat a dohodne s nimi způsob vrácení uhrazené částky.

 

 

Možnost podpory Smetanovy Litomyšle

Omezená varianta 62. ročníku s sebou nese i krácená plnění partnerů, sponzorů a snížení dotací. Pořadatelé dělají vše proto, aby ekonomicky situaci ustáli, vítaná však bude každá finanční pomoc, umožňující také přípravu dalších ročníků. Rozhodnete-li se podpořit organizátory tím, že jim ponecháte dříve zaplacené vstupné nebo jeho část, zašlete v případě elektronické platby takovou informaci do 15. května na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., aby neproběhlo automatické navrácení. U zakoupených vstupenek u prodejce stačí vstupenky prostě nevrátit a skartovat je. Výnos bude částečně použit i pro pomoc nezávislým hudebníkům, kteří nebudou moci na festivalu v letošním roce vystoupit. Za Vaši podporu hluboce děkujeme, žádná částka není nevýznamná.

 

 

V případě nejasností dotazy zasílejte na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., případně volejte na tel. 461 616 070 nebo 602 457 338.