Showmeni Brousek–Brzobohatý–Kučera

 

 

3freeman2Trio Brousek – Brzobohatý – Kučera a Symfonický orchestr Českého rozhlasu. To je 3 FREEMAN SHOW 17. června na zámeckém nádvoří. Diváky čeká koncertní show okořeněná notnou dávkou humoru. Pro velký zájem hudebníci vystoupí hned dvakrát.

3 FREEMAN SHOW – Ondřej Brousek a Ondřej Brzobohatý – klavír, moderace a Jan Kučera v roli dirigenta. Tito mladí odvážní hudebníci, kteří se nebojí žádného žánru ani experimentu a humor je koření, kterým rozhodně nešetří, vám díky spojení se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu zodpovědí i záludné hudební otázky. Například – Jak by asi zněla „Osudová“, kdyby byl Beethoven optimista? Co je to „nevhodná“ hudba? Může mít „Souboj klavírů“ vítěze? Během koncertu neuslyšíte zdaleka jen hudbu klasiků, ale také autorské skladby Ondřeje Brouska, Ondřeje Brzobohatého, Jana Kučery nebo Radůzy. A ač teprve začíná léto, na programu bude i hudba z „vánočních“ pohádek – Anděl Páně 2 či Princezna se zlatou hvězdou na čele.

„Ondra měl s Honzou Kučerou už takový program předtím, tak jsme to dali dohromady a udělali jsme z toho show,“ říká Ondřej Brzobohatý a Ondřej Brousek dodává: „Přísady do toho těsta byly různé, my jsme s Honzou Kučerou měli pořad o filmové hudbě, já to uváděl sám a vlastně jsem tam citoval z chytrých knih o filmové hudbě a chtěl jsem ty lidi nesmyslně, ale zábavně poučovat. Ale sám jsem na to nestačil.“ Podle Brzobohatého je koncert hezký i v tom, že hudbu dokážou odvážnit. „To myslím, že je důležité, že lidi přestanou mít předsudky ke klasické muzice, protože my tam hrajeme i klasickou muziku, nejen filmovou, ale vycházíme z čehokoliv a všechno se snažíme rozebírat a je to taková laboratoř, ve které si my dva děláme legraci, ale s veškerou pokorou a úctou,“ upřesňuje Brzobohatý.

Dirigent, skladatel a klavírista Jan Kučera patří mezi nejvšestrannější české umělce. Jako skladatel zasahuje do mnoha oblastí, tvoří kompozice symfonické i komorní, kantátové i písňové a zároveň má na svém kontě přes třicet scénických hudeb k inscenacím. Jako dirigent pravidelně spolupracuje s předními českými orchestry. Působí ale i na operní scéně. Ondřej Brousek a Ondřej Brzobohatý jsou známí herci, kteří se více prezentují jako skladatelé divadelní a filmové hudby, Ondřej Brousek také jako člen kapely Monkey Business. Veřejnosti jsou ovšem více známí jako herci z televizních seriálů. Jak sami ovšem potvrdili, základem jejich tvůrčí umělecké činnosti je hudba. Oba jsou i skvělí klavíristé, což dokazují při koncertech v Souboji klavírů.
(Zdroj: socr.rozhlas.cz)