Co se vstupenkami, když nemůžete na pořad přijít nebo se nekoná?

Těšíte se na festival, vstupenky máte zakoupené a něco se přihodí. Zkrátka nemůžete přijít. Co teď? Prodejce vstupenky zpátky nepřijímá a nelze je tak vrátit. Pokud o návštěvu nemají zájem vaši přátelé a známí, můžete zkusit vstupenky nabídnout v Burze vstupenek ve facebookové skupině Smetanovy Litomyšle.

Festivalová předprodejní kancelář nabízí alespoň možnost zprostředkování prodeje v komisi. Pokud se najde zájemce a vstupenky se prodají, vyplatí vám plnou cenu bez jakékoli provize. Na komisním prodeji se můžete dohodnout na telefonním čísle 461 616 070. Jinak je tomu, pokud zasáhne nepřízeň počasí a pořad bude zrušen nebo přemístěn do míst s nižší kapacitou. Například takový koncert Club des Belugas naplánovaný do Klášterních zahrad. Je to typ pořadu, u kterého jsou posluchači zvyklí v pláštěnkách přestát i mírnou přeháňku, pokud by však měl být déšť významný, koncert by se přesunul do zámecké jízdárny. Sem by se vešli všichni držitelé dražších vstupenek, těm s levnějšími by bylo vráceno vstupné. Jak to probíhá?

Na vrácení vstupného vznikne nárok v případě, že se pořad zruší nebo je nedokončen z důvodů nepřízně počasí či jiné vyšší moci a není odehráno alespoň 20 minut programu. Samozřejmě také v našem případě, kdy je kapacita jízdárny menší než Klášterních zahrad a držitelé levnějších vstupenek se tam prostě nevejdou. Nárok na vrácení vstupného je třeba uplatnit do 30 dnů v místě zakoupení vstupenky, tedy v příslušném prodejním místě sítě Ticketportal nebo v předprodejní kanceláři festivalu. Vstupné zaplacené v internetovém obchodě se vrací automaticky návratovou transakcí na tentýž účet, z jakého bylo uhrazeno. O navrácení platby není nutné žádat, vracení probíhá postupně do 30 dnů ode dne zrušení pořadu. Vstupenky zakoupené na dobírku je možno zaslat zpět do předprodejní kanceláře v Litomyšli (Smetanova Litomyšl, o.p.s., Jiráskova 133, 570 01 Litomyšl) s uvedením čísla účtu, na který má být vstupné vráceno, případně adresou, na kterou má být částka zaslána poštovní poukázkou.