Na operu do MET za 250 Kč!

Logo The Metropolitan OperaPřímé přenosy operních představení z Metropolitní opery v New Yorku nyní bude uvádět i kino CENTRÁL v Hradci Králové. Smetanova Litomyšl je partnerem tohoto projektu, stálí návštěvníci festivalu si proto mohou vyžádat kupón na slevu ve výši 50 Kč z jedné vstupenky. Logo The Metropolitan Opera

Přímé přenosy operních představení z Metropolitní opery v New Yorku nyní bude uvádět i kino CENTRÁL v Hradci Králové. Smetanova Litomyšl je partnerem tohoto projektu, stálí návštěvníci festivalu si proto mohou vyžádat kupón na slevu ve výši 50 Kč z jedné vstupenky.

Projekt Metropolitan Opera: Live in HD vznikl v prosinci 2006. Série přímých satelitních přenosů představení z Lincolnova centra, sídla prestižní MET, byla vysílána do vybraných kin v USA, Japonsku a Evropě. Na sklonku roku 2007 se prostřednictvím pražského kina AERO k projektu připojila Česká republika, podle očekávání všechny dosavadní přenosy byly, a na sezónu 2008 již jsou, beznadějně vyprodané. Nyní se nabídka rozšiřuje do východočeského regionu, přímé přenosy uvede jako druhé kino v ČR také Artkino CENTRÁL v Hradci Králové.

Autoři projektu trvají na špičkové obrazové a zejména zvukové kvalitě. Představení jsou snímána 14 kamerami, signál je šířen v HD, tedy "vysokém rozlišení". Kinosál proto musí být vybaven speciální technikou, kvalitním projektorem a aparaturou s prostorovým zvukem 5.1. Intenzita diváckého zážitku se potom směle rovná prožitku ve skutečném sále divadla. Kino navíc doplňuje obraz českými titulky.

V Hradci Králové budou v jarní sezóně 2008 uvedeny čtyři přenosy: 15. 3. (Benjamin Britten: PETER GRIMES), 22. 3. (Richard Wagner: TRISTAN A ISOLDA), 5. 4. (Giacomo Puccini: BOHÉMA) a 26. 4. (Gaetano Donizetti: DCERA PLUKU). Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl nabízí svým stálým abonentům slevové kupóny, do budoucna - bude-li zájem - připravuje založení klubu, jenž by zajišťoval společnou dopravu a setkávání nad libretem.

Více informací o projektu a programu