Jak se k nám dostanete?

Preferujete vlak, autobus, nebo auto?
Dostanete se k nám všemi způsoby:

Autobusem

Poměrně dobrá je dostupnost autobusovou dopravou - zastávka Litomyšl je součástí velkého množství dálkových tras, křižujících republiku.

Vlakem

Železniční doprava je též možná. Cílová stanice pro vás však bude Česká Třebová, odkud bývá přípoj do Litomyšle autobusem (13 km). Patříte-li mezi romantiky, můžete vystoupit v Chocni a pokračovat „motoráčkem" na konečnou do Litomyšle. Na kochání se přírodou kolem trati budete mít hodinu.

Autem

Nejčastější je samozřejmě cesta autem. Z Prahy jeďte na Hradec Králové po dálnici D11 a na jejím konci můžete využít první úsek rychlostní silnice R35 směr Pardubice. Na obřím visutém kruhovém objezdu u Opatovic se však dejte zpět do Hradce Králové a z Hradce Králové pokračujte na Vysoké Mýto, Brno. Tato silnice je velmi vytížená, přesto trvá projetí trasy z Prahy-Černého mostu před litomyšlský zámek 95 minut. I tak si raději udělejte časovou rezervu, ať nejste zbytečně nervózní při případném zdržení. Nápad jet po D1 do Havlíčkova Brodu a potom přes Vysočinu je dobrý opět pro romantiky. Skýtá krásné vyhlídky na okolní krajinu, samotná jízda je ale delší a pomalejší.

Pokud jste zvolili jízdu automobilem, šťastně jste dorazili do Litomyšle a jste hostem s VIP parkovačenkou je pro vás vyhrazena ulice přiléhající k zámku (Zámecká), v níž je zastaven běžný provoz. Ostatní mohou parkovat na Smetanově náměstí (vpodvečer se neplatí parkovné a bývá zde dostatek místa) nebo na parkovišti v ulici Zahájské, případně na dalších parkovištích. Většina pořadů se odehrává na litomyšlském zámku, cesta je značena místním informačním systémem, takže se nemusíte bát, že budete bloudit.

Dopravní omezení

Vždy 90 minut před začátkem pořadu konaného v zámeckém nádvoří bude uzavřena ulice Zámecká od křižovatky s ulicí Lidickou a Jiráskova ulice od Smetanova náměstí po ulici M. Kuděje. V uzavřených ulicích bude zřízeno parkoviště pro návštěvníky festivalu a provoz bude obnoven až cca hodinu po skončení pořadu. Průjezd bude umožněn linkovým autobusům a vozidlům integrovaného záchranného systému, vjezd nebude omezen pro rezidenty. Objízdná trasa povede ulicemi Lidická a P. Bezruče.