Festivalové zahrady

Po celou dobu konání festivalu probíhá pouhých pár kroků od litomyšského zámku, v Klášterních zahradách, uvolněný a zdarma přístupný doprovodný program, který dává návštěvníkům možnost užít si Smetanovu Litomyšl plnými doušky po celý den.


Zatímco zámecké nádvoří žije největším open air festivalem klasické hudby v České republice, Festivalové zahrady jsou otevřeny dobré hudbě bez omezení žánrů. Představuje se zde klasika, jazz, folk i populární hudba, mnozí umělci však ukazují, že toto dělení není důležité a žánry je možno libovolně propojovat a mísit. V zahradách však nezní jenom hudba. Pro nejmenší jsou připraveny dopolední pohádky a herní programy, pro dospělé debaty se zajímavými osobnostmi, veřejné čtení a projekce. K tomu jsou nachystána lehátka, sedací vaky i zásoba piknikových košů naplněných lahůdkami. Trávníky Klášterních zahrad totiž k posezení s přáteli či rodinou opravdu vybízejí.

Program a časy uvedení pořadů se mohou měnit podle počasí, sledujte proto předpověď a aktuální program na www.festivalovezahrady.cz