Festival v kapse

Program pořadu zdarma, navigace k místu konání, burza vstupenek nebo zábavné focení. Stáhněte si naši mobilní aplikaci pro Android nebo iOS. Uvidíte, že se vám vyplatí!

 

V aplikaci Smetanova Litomyšl dotupné na AppStore a Google Play najdete informace nejen o Smetanově Litomyšli, ale také o Smetanově výtvarné Litomyšli, Festivalových zahradách, a pod názvem #digitalnismetanka se skrývají novinky z probíhajících online soutěží a festivalových aktivit.

Navigace je užitečná zvláště, jste-li už v Litomyšli. Na mapce návštěvníkům přehledně ukáže, kde se kolem něj „něco děje“ ve spojení s probíhajícím festivalem. Navigace je tak průvodcem festivalu, a to hned ve dvojím smyslu. Při zobrazení detailu každého místa se dozvíte nejen, co se v něm aktuálně a v nejbližší době odehrává, ale také stručnou informaci o místě samotném. Aplikace tak může sloužit jako jednoduchý průvodce „festivalovými místy“ po celý rok. Krom toho vás navigace přirozeně ke zvolenému místu také dovede!

Fotoappka je celoroční funkcí aplikace. Otevírá prostor vaší kreativitě a nabízí možnost vyzdobit si fotky například z vaší návštěvy festivalu. Tlačítkem fotoappka aktivujete fotoaparát svého telefonu. Nabídne se vám řada postaviček Bedřicha Smetany, bubliny s citáty z Prodané nevěsty a další rekvizity, kterými můžete po displayi posouvat a fotografovaný objekt dozdobit. Pořízenou fotku můžete hned sdílet na sociálních sítích nebo nám ji dalším tlačítkem zaslat.

Chcete zůstat v obraze? Tlačítko infoservis vás nasměruje do nastavení odběru notifikací. Můžete si nechat posílat všechny novinky, anebo si vybrat, zda Vás zajímá pouze Smetanova Litomyšl, Smetanova výtvarná Litomyšl, Festivalové zahrady nebo novinky a tipy k soutěžím na #digitalnismetanka. Chystáte se do Litomyšle například pouze na první festivalový víkend a zajímá vás vše, co se v Litomyšli bude dít jen v té době? Zda se na daný den uvolní vstupenky, jaké bude počasí, či co kde právě v Litomyšli začíná? V tom případě v kalendáři zvolte dny, ke kterým vás novinky zajímají, a po zbytek festivalu vás naše notifikace nebudou rušit.

V našich kanálech na Spotify a Youtube jsme sestavili několik playlistů, které mohou být inspirací pro ty, kteří zatím svou cestu ke klasice hledají, a příjemným vyplněním volné chvíle pro ty, jejichž srdce už klasice patří. Tlačítko Playlisty je zkratkou přímo do sestavených playlistů, které se spustí ve vaší Spotify nebo Youtube aplikaci. Tak nasaďte sluchátka a vydejte se s našimi playlisty třeba na procházku po Litomyšli!

Tlačítko Program skrývá kromě programu festivalu Smetanova Litomyšl také program Smetanovy výtvarné Litomyšle a Festivalových zahrad. Přes program SL je možno koupit vstupenky a dočíst se informace k jednotlivým pořadům – detailní program, o autorech, o dílech a o účinkujících. A další výhody? Program Festivalových zahrad, který se rychle mění v závislosti na počasí, bude v aplikaci vždy aktuální.

Tlačítko Burza vstupenek je další užitečnou zkratkou, která vás dovede do vaší facebookové aplikace nebo oblíbeného prohlížeče, a to přímo do facebookové skupiny Smetanovy Litomyšle „Burza vstupenek“. V té můžete nabídnout festivalové vstupenky, které nakonec nevyužijete, nebo poptat ty, které se vám dosud nepodařilo sehnat. Do Burzy lze přispívat pouze přes váš účet na facebooku, zobrazit příspěvky ale může kdokoli.

Aplikace „Smetanova Litomyšl“ je dostupná pro zařízení s iOS a pro Android. Čím více uživatelů si aplikaci stáhne, tím rychleji ji dovedeme ve všech uvedených funkcích k dokonalosti. V centru Litomyšle je k dispozici volná wifi, na zámku jich váš telefon nalezne hned několik. Nechte se provést festivalem a strčte si se svým telefonem do kapsy celou Smetanovu Litomyšl!