Uhlíř „vyprodal“ Klášterky

19.6.2018   Svitavský deník   str. 3   Svitavsko a okolí

KONCERT Jaroslava Uhlíře s kapelou přilákal v neděli do Klášterních zahrad v Litomyšli stovky návštěvníků. Zazněly jeho staré hity i písničky z pohádek. Festivalové zahrady lákají na koncerty a piknik až do 7. července.

Do Klášterních zahrad na Katt

19.6.2018   Svitavský deník   str. 1   Titulní strana   (ik)  SVITAVSKO DNES

Naplánujte si středeční večer už dnes. Festivalové zahrady v Litomyšli nabídnou od 19 hodin jako Projekci na LEDce koncert Katt: Inside the Apple Svitavy & Litomyšl. Jde o záznam projektu mladé hudebnice Katt se speciálně postaveným nástrojem a softwarem, který obsahuje zvuky různých nástrojů z celého světa. Na festivalu hrála v roce 2015.

Smetanova Litomyšl 2018

19.6.2018   Haló noviny   str. 11   Píšete nám - z regionů  Lidmila KRUŽÍKOVÁ    

Byl zahájen 60. ročník Smetanovy Litomyšle. Hudební svátek, který se řadí k těm nejvýznamnějším, které na území republiky probíhají. Střídají se zde světově známí sólisté, dirigenti i hudební tělesa a každý, kdo má možnost se některého koncertu zúčastnit, odchází s nevšedními zážitky. I když vstupenky nejsou zrovna levné, ti, kteří mají hudbu rádi, a já nejsem výjimkou, lístky si opatří, protože je to něco, co jinde nezažijete.

Continue Reading

Smetanka je v plném proudu

18.6.2018   Svitavský deník   str. 1   Titulní strana   (sme)   SVITAVSKO UDÁLOST TÝDNE

Jubilejní šedesátý ročník největšího open air festivalu klasické hudby Smetanova Litomyšl je v plném proudu. Kromě hudebních vystoupení na nádvoří litomyšlského zámku, která jsou povětšinou vyprodaná už dlouho dopředu, nabízí návštěvníkům řadu doprovodných akcí a programů. Asi nejvýraznějšími jsou Smetanova výtvarná Litomyšl a pro širokou veřejnost přístupné Festivalové zahrady, jakási free zóna festivalu, kde si na své přijde opravdu každý. Program festivalových zahrad běží po celý týden, nejbohatší je ovšem o víkendu. Ten následující bude patřit nejen hudbě a listování, ale i nablýskaným historickým automobilům.

McCartneyho skladba v Litomyšli

16.6.2018   Právo   str. 20   Kultura   VLA    

Událostí víkendu 60. ročníku festivalu Smetanova Litomyšl bude v neděli česká premiéra oratoria Paula McCartneyho Ecce Cor Meum (Hle, srdce mé). Zazní v neděli v 19.30 hodin na Zámeckém nádvoří v provedení Filharmonie Brno a sborů Janáčkovy opery a Kantilény. Sopránové sólo zazpívá Alžběta Poláčková, dirigovat bude Jan Kučera. Oratorium napsal McCartney na památku své ženy Lindy. Kromě jeho skladby zazní ještě díla Beethovena a Dvořáka.