Julian Steckel a jeho cello. Nerozlučná dvojice

Cestovat s violoncellem může být zábava. Své o tom ví německý cellista Julian Steckel, který s přepravou svého nástroje zažívá humorné chvíle. V letadle prý dostává dvě porce, i pro spolucestující violloncelo na druhém sedadle. Ovšem ne vše v jeho životě je jen zábava.

Pokračovat ve čtení

Vstupenkový balíček číslo 3 skrývá výhody

 

Jste-li držitelé vstupenkového balíčku č. 3 na Smetanový víkend s Českou spořitelnou, zbystřete. Díky jeho koupi máte jisté výhody. Pokud  se  1. či 2. července prokážete tímto lístkem v Regionálním muzeu v Litomyšli, Rodném bytu Bedřicha Smetany a Portmoneu – Museu Josefa Váchala, nemusíte platit vstupné. Zároveň je pro vás připravena prohlídka zákulisím festivalu, která se uskuteční 1. července od 14.00 hod. Sraz je ve francouzské zahradě u vstupu do zámku (u zámeckého sklepení).

Pokračovat ve čtení

Chtějí být kulturními ambasadory

 

Světoznámý Budapešťský cikánský symfonický orchestr 100 Tagú Cigányzenekar Budapest se na Smetanově Litomyšli představil v parafrázích děl klasických autorů i strhujícím provedením maďarských lidových písní, balad a čardášů 26. června na zámeckém nádvoří. Tři a půl hodinový koncert zvedal diváky ze sedadel.

Pokračovat ve čtení

Shlomo Mintz miluje českou hudbu

Světově uznávaný houslový virtuóz Shlomo Mintz okouzlil 27. června svým uměním diváky Smetanovy Litomyšle. Na zámeckém nádvoří mu sekundovala Filharmonie Brno. Provedl svojí obtížností proslulý Paganiniho 1. houslový koncert a poté zazněla monumentální 1. symfonie Gustava Mahlera zvaná Titan.

Pokračovat ve čtení